מהו פרסום/שיווק ברשתות פרסום או תוכניות שותפים ?

פרגון בעסקים

כל הזמן שואלים אותי מה זה רשתות פרסום או תוכניות שותפים…
אז החלטתי לכתוב על זה כמה מילים 🙂

העולם בנוי ככה שיש אינסוף אפשרויות פרסום,
ולכן חשוב לקבל ייעוץ שיווקי או ייעוץ אסטרטגי לפני שיוצאים לדרך…

ראו הוזהרתם!

פרסום שותפים, תוכנית שותפים

תוכניות שותפים, רשתות שותפים או רשתות פרסום זה תחום שאמור לעניין שני סוגים של אנשים:

  1. יש להם אתרים ולקוחות ורוצים לייצר הכנסה נוספת באופן אוטומטי יחסית
  2. בעלי עסקים שמעוניינים לקבל פרסום זול עם נפח חיפוש גבוה

למה זה נקרא רשתות שותפים או רשתות פרסום ?

כי התוכן מיוצר על ידי המשתמשים והפרסום הוא על ידי גוגל. זאת אומרת מישהו לרוב שותף לרווחים בפרסום ולא רק "החברה שמאפשרת את פלטפורמת הפרסום".

בשונה מפייסבוק שבעצם הפרסום מתבצע על גבי הפלטפורמה והמשתמש יכול לבחור להשתמש בה עם הפרסומות או לעזוב אותה. זאת אומרת אין לפייסבוק שותפים לרווחים, פרט לבעלי המניות:)

*** בעולם יש מאות אתרים שעוסקים בתחום זה וכל תעשיית ההימורים מבוססת על פרסום זה. בישראל יש מספר חברות בולטות שהפרסומות שלהם נראות כמעט בכל מקום באינטרנט.

אם יש לכם אתרים ולקוחות ואתם מעוניינים "לעשות כסף נוסף באינטנרט ?"

תוכלו להפוך את הלקוחות שלכם ואת האתר למקור שיכניס לכם הכנסה יחסית פסיבית (למרות שמהניסיון שלי שלא עובדים בזה, ההכנסה פוחתת עד שנגמרת) – זה בדיוק כמו להדליק מדורה אם אתם מצליחים להדליק את האש ההתחלה קשה ואח"כ זה נהיה יותר קל…אבל אם מזניחים למשך הרבה זמן זה פשוט נכבה וצריך להדליק מהתחלה.

אם אתם בעלים של עסק ורוצים פרסום יחסית זול עם נפח פרסום גבוה.

הרעיון של תוכנית שותפים הוא לחבר בין המפרסמים שמעוניינים להשקיע כסף בפרסום לבעלי אתרים ובצורה זו להפוך את האתר ואת הלקוחות הקיימים של אותו אתר ובעל עסק לשטח פרסומי. והמון פעמים דוקא המתחרים שלנו מאפשרים פרסום באתרים שלהם והם לא יודעים שאנחנו מפרסמים באתר שלהם 🙂

אז מה זה רשתות פרסום או תוכניות שותפים ?

תוכניות שותפים באינטרנט, זהו אחד מכלי הפרסום והשיווק המומלצים ביותר, שמהווים טרנד יחסית חדש בישראל בכל נושא הפרסום בין 5-8 שנים שאני עובד ומכיר אותם בארץ. אתר שמעוניין לפרסם באפיק פרסום זה הוא זול יחסית, בנוסף החשיפה הגדולה שמקבלים ברובה היא בחינם, ישנה אפשרות לפרסם רק על בסיס מכירות או לידים וכך לשלם רק ממקומות שמרוויחים!

דרך אגב גם גוגל אדוורדס הוא רשת פרסום עבור המפרסמים ועבור בעלי האתרים הוא תוכנית שותפים שנקראת גוגל אדסנס שבעל האתר מתחלק עם גוגל ברווחים וכך גוגל מקבל שטחי פרסום ובעל האתר מקבל כסף על התנועה שהוא מייצר.

כיום המון אתרים/עסקים בוחרים לפרסם בשיטת פרסום זו, היות והפרסום הוא כזה שמשלמים מאיפה שמרוויחים, הפרסום הזה משתלם במיוחד.

נניח ויש לי מוצר, שאני רוצה לפרסם ולמכור ממנו. אני יכול להגדיר שעל כל מכירה אני משלם מספר אחוזים ממחיר העסקה או סכום קבוע על ליד(נניח 10 שקלים). כך שבסופו של דבר אנחנו לא משלמים אם אנחנו לא מרוויחים או מקבלים פרטים של לקוח פוטנציאלי!

למה כדאי לפרסם בתוכניות שותפים ?

תקציב הפרסום שתחליט עובד בשבילך – מאות אתרים ומשווקי תוכניות שותפים (בעלי אתרים) בוחרים בפרסום שלך ומספקים לך תוצאות וחשיפה עצומה!
תשלום הוגן ויעיל לפי צורת העסק שלך – אתה בוחר את שיטת התמחור שלך ומשלם עבור תוצאות שאתה מגדיר בלבד (ליד, חשיפה, או מכירה).
כלי ניהול המאפשרים ניהול ומעקב סטטיסטי של המודעות שלך, בכל תוכנית שותפים ובכל קמפיין שלך שרץ ברשת.
מערכות מהמתקדמות בתעשייה למניעת הונאות ומבטיחות את איכות הפרסום שלך.
פרסום בכל הפורמטים, כולל פורמטים ייחודיים, לבחירתך – באנרים, פופ-אפים, פופ-אנדר, טקסטים, באנרים, ומדיה עשירה ומוכרת.
חשיפה אדירה ברשתות שותפים ופרסום.
מתאים לכל תקציב, החל במספר שקלים ביום, ולעבודה עצמאית בכלי הניהול הידידותיים והיחודיים של תוכניות שותפים ותמיכה אישית ומלאה לכל לקוח.

מי הן חברות תוכניות השותפים שקיימות בישראל ?

יש בישראל המון חברות שעושות תוכניות שותפים חברת SEKINDO, וחברת WESELL, חברת CLICKON הן הוותיקות ביותר. כאשר  החברה הבולטת בשוק גם בישראל ובעולם היא Google עם השירות של adsense עבור בעל האתר ו adwords עבור המפרסם.

יש עוד המון חברות נישתיות ולכן לא הצגתי אותן.

רשת הפרסום של Google adwords ו Google adsense

גוגל היא רשת הפרסום והשיווק הגדולה ביותר שיש היום וניתן בעזרת להגיע לכל לקוח באינטרנט אם זה דרך אפליקציות, דרך האימיילים, דרך אתרים שבוחרים להציג פרסומות של גוגל, דרך יוטיוב, דרך וייז ועוד.

יש המון אפשרויות להופיע בגוגל החל במספר שקלים בחודש ועד מאות אלפים כל אחד והתקציב שלו וכל אחד והפרסום שנכון לו.

אם נרצה לפרסם אפליקציה אז זה יהיה נכון לפרסם באפליקציות…

אם נרצה להביא לקוחות כאן ועכשיו לעסק יהיה נכון לעשות פרסום ממוקד חיפוש.

אם נרצה לעשות מיתוג זה יהיה נכון לעשות רימרקטינג.

על גוגל והאפשרויות השונות אפשר לכתוב שעות שלמות, אז בדקו או התייעצו לקבלת ייעוץ אסטרטגי לפני שאתם מתחילים ובחרו את הערוצים הנכונים לכם.

מין הצד השני ניתן להשתתף עם גוגל ברווחים ו"לעשות כסף" על ידי הצבת פרסומות באתרים עם הרבה תנועה, או להפיק סרטונים שיש להם הרבה צפיות ועוד…

קישור לגוגל אדוורדס

קישור לגוגל אדסנס

רשת שותפים Sekindo

תוכנית שותפים זו כיום היא אטרקטיבית במיוחד במידה ואתם רוצים לקבל המון תנועה, כאן תוכלו לייצר תנועה לאתר שלכם בקלות . היופי בתוכנית הוא העובדה שהחברה הזו עובדת גם באנגלית והיא מתחילה להיות מאד חזקה והיא הולכת וצומחת באופן רציני מאוד, כך שתוכלו לקבל חשיפה גם לקהל לא ישראלי. היתרון בחברה זו שיטת הפרסום החדשה שלהם (באזרים – תמונה עם טקסט מתחת ומעל לתמונה – פרסום ממיר ומומלץ באופן מיוחד).

תוכנית השותפים מספקת עמלות על מכירה, על ליד (מילוי פרטים), התוכנית מספקת סטטיסטיקות בזמן אמת, בכל פעם שמצטרף משווק חדש המערכת שולחת לנו אימייל מעדכנת אותנו על הצטרפותו.
אפשרויות פרסום בתוכנית השותפים של סקינדו:

תקציב הפרסום עובד בשבילך – מאות אתרים ומשווקי תוכניות שותפים בוחרים בפרסום שלך ומספקים לך תוצאות
תשלום הוגן ואפקטיבי – אתה בוחר את שיטת התמחור שלך ומשלם עבור תוצאות בלבד
כלי ניהול ייחודיים המאפשרים ניהול ומעקב סטטיסטי מלא אחר כל תוכנית שותפים וקמפיין שהינך מריץ ברשת
מערכות מתקדמות למניעת הונאות המשפרות את תוצאותיך
פרסום בכל הפורמטים, כולל פורמטים ייחודיים, לבחירתך – באנרים, פופ-אפים, טקסטים, באזרים, ומדיה עשירה
חשיפה אדירה ברשת תוכניות השותפים והפרסום הגדולה בישראל, ואפשרויות חשיפה במדינות נוספות
מתאים לכל תקציב, מדולר אחד ליום, ולעבודה עצמאית בכלי הניהול הידידותיים והיחודיים של סקינדו
תמיכה אישית ומלאה לכל לקוח

לביקור באתר ולקבלת פרטים נוספים לחץ כאן

רשת שותפים Wesell

תוכנית שותפים מומלצת בחום והיא מהותיקות בשוק, ניתן לקבל מגוון רחב של משווקים עבורנו ולבחור באופן ידני את מי שאנחנו רוצים שישווק לנו את המוצר או את השרות שלנו. המשווקים יכולים לבחור את המודעה שלנו ולהוסיף אותה לתיבה חכמה ובתוכה המודעות שלנו כמפרסמים יכולים לעשות את זה. תוכנית שותפים זו מספקת פרסום על בסיס מכירה, בסיס ליד, בסיס מספר חשיפות. מערכת השותפים מאפשרת סטטיסטיקות בזמן אמת.
לביקור באתר ולקבלת פרטים נוספים לחץ כאן

 

רשת שותפים ClickOn

תוכנית שותפים זו כיום היא אטרקטיבית במיוחד היא יצרה באז מאוד רציני בתעשייה והיא מחזיקה במספר רב ביותר של בעלי אתרים שמשווקים את הפרסומות שלהם. ניתן לקבל מידע בזמן אמת, ניתן לצרף משווקים ע"י אישור או באופן אוטומטי.
אפשרויות פרסום בתוכנית השותפים של קליק-און:

תשלום עבור תוצאות בלבד – בניגוד למודלים פרסומיים שונים כמו ה- PPC שם המפרסם משלם על כל הקלקה על מודעת הפרסום שלו, ברשת השותפים של OnClick המפרסם משלם עבור תוצאות בלבד, הווה אומר עבור לידים / מכירות בפועל!
הגדלת מכירות וחשיפה לאפשרויות מכירה חדשות.
הגדלת חשיפה ותנועת הגולשים לאתר שלך.
גיוס ערוצי שיווק ומכירה רבים אשר יקדמו את מוצריך/שירותיך בתשלום רק לפי תוצאות.
החזר על ההשקעה המהיר ביותר.
ממשק ניהול אינטרנטי- זמין 24/7 ומעודכן בזמן אמת.

לביקור באתר ולקבלת פרטים נוספים לחץ כאן

 

דבר אחד אני אומר ואסכם בזה:

מומלץ להיעזר באיש מקצוע כדי לא לשים את כספכם על קרן הצבי, כי תחום זה כל כך רחב שאין סיכוי לא לאבד את הכיוון בו!!!

אשמח לעמוד לרשותכם לכל שאלה, מלאו את הטופס:

About ליאור עקירב: יועץ אסטרטגי, מאמן עסקי ואסטרטג שיווקי

ליאור עקירב הוא מנכ"ל ובעלים של עקירב ייעוץ אסטרטגי, יועץ אסטרטגיה שיווקית, מאמן עסקי, מאמן אישי לאנשים בעלי תפקיד משמעותי ומומחה לשיפור תהליכים ובניית משפכי שיווק ומכירה.

ליאור הוא בעל נסיון של כעשור בשיווק ובמכירות, בפיתוח ובהדרכה. בוגר שני תארים במדעים ופיתוח אלגוריתמים מטעם אוניברסיטת תל אביב, בוגר קורס אימון, בוגר קורסים בנושאי שיווק ומכירות, ויועץ אסטרטגי מטעם הטכניון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *